Progressive scan – z czym to się je

Progressive scan – z czym to się je
2016-06-28 1 Comment Poradnik,Uncategorized Tech Blog

Funkcja Progressive Scan jest to funkcja często spotykana w kamerach monitoringu wysokiej klasy, poprawiająca jakość szczegółów obrazu w technologii cyfrowej.

W technologii analogowej, obraz rejestrowany jest w 50 Hz, jednak obraz w tej częstotliwości rejestrowany w pół obrazach – oznacza to, że na otrzymany obraz składają się 2 połowiczne obrazy wyświetlane na przemian, a oko ludzkie w tej częstotliwości odbiera to jako całość. Problem zaczyna się w momencie pauzowania obrazu, ponieważ łączone są najbliższe pół obrazy, co w przypadku ruchomych obiektów może sprawić problem z odczytaniem szczegółów.

Technologia progressive scan rejestruje kompletny obraz w częstotliwości 50Hz bez potrzeby łączenia dwóch obrazów połowicznych, zapewniając przez to większą jakość oraz niweluje zmęczenie oczu spowodowane migotaniem obrazu.
Używanie kamer z funkcją skanowania progresywnego eliminuje rozmycie pojawiające się przy wyświetlaniu poruszających się obiektów w przypadku obrazu z przeplotem.

Kamery wykorzystujące przetworniki CCD Progressive Scan odznaczają się wysoką czułością oraz dobrą rozróżnialnością szczegółów obrazu.
Dotyczy to w szczególności tak zwanych „stop klatek”, czyli obrazów zatrzymanych, które wykorzystujemy np. podczas identyfikacji osób lub przy odczycie numerów rejestracyjnych pojazdów które znikają znacznie szybciej z naszego pola widzenia.
A chyba na tym najbardziej nam zależy, by zidentyfikować naszego potencjalnego złodzieja. I jak najkrócej czekać na zwrot „łupów” na które się połaszczył ów złodziej.

Powyższy opis, który z uwagi na złożoność tematu nie może być napisany prościej :), można przedstawić graficznie w formie ukazującej różnice wynikającą z zapisu z kamery z funkcją Progressive Scan.

PROGRESIV

Funkcja Progressive scan ułatwi nam rozwianie nie jednej wątpliwości co do szczegółów z odczytu z kamer. Takową inwestycje mamy na lata spokojnych urlopów, wyjazdów na weekend czy na święta do rodziny. Nie musimy martwić się, że nasz zapis z kamer nie będzie dość ostry czy nie do końca czytelny.

Oczywiście w swoim asortymencie posiadamy kamery, które na pewno spełnią Państwa oczekiwania pod względem funkcji Progressive Scan.
Jedną ze znanych ze swych plusów kamerą możemy się Państwu pochwalić i zaprosić do kupna ze 100% zadowoleniem.

Leave Comment
  1. 1

    Mariusz

    Bardzo ciekawy artykuł. Sam zastanawiam się, czy w związku z potrzebą monitorowania pracowników, nie zdecydować się poza tradycyjnym sprzętem wizyjnym, także na taki program jak https://monitorowany.com/ . Może ktoś korzystał z takiego rozwiązania i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami? :)Będę bardzo zobowiązany.

    Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *